5.1.2017 Jak je na tom Kubík?

05.01.2017

Není to ještě ani týden, co jsem přinesla, myslím si, celkem pozitivní zprávy o Kubíkově zdravotním stavu, a ejhle, najednou je všechno jinak :-(. Kubík se teď pár dní trápil s teplotami. Dvakrát pro něj přijela sanitka, a odvezla ho s tátou do Brna, kde udělali odběry krve, které byly v pořádku, a dvakrát ho tedy zase pustili domů. Když volali sanitku potřetí, domů se už nevrátili.

Kubík měl od rána nesrazitelné teploty, i po podání brufenu stále 39°C. Volali tedy do Brna, a sanitka byla hned na cestě. Kubík seděl u okna a vyhlížel "blik blik," jak říká sanitce, která si pro něj přijede. Strašně se mu líbí, když pádí směrem k Brnu s houkačkami. Rodičům už tedy podstatně méně. I u nich však nastal ohromný pokrok v tom, že už balí věci "s úsměvem a v klidu."

Po příjezdu do nemocnice udělali znovu krevní odběry, dokonce se opět přišel na Kubu podívat i pan primář, a naznali, že tentokrát už to poslechově nevypadá dobře. Kubíka proto vyslali na rentgen plic, aby se zjistilo více. O půlnoci pak lékař přišel Davidovi oznámit, že Kubík má na plicích nález, ale jelikož je to rozmazané, bude ještě potřeba ráno udělat CT.

Noc byla pro Davida utrpením, Kubík se budil kašlem a plakal. Ráno čekala Kubu narkóza a CT s jasným výsledkem - OBOUSTRANNÝ ZÁPAL PLIC. Když přivezli Kubu ze sálu, měl po obličeji petechie (drobné flíčky), takže mu museli podat krevní destičky. Davidovi oznámili, že Kubíka čeká ještě v poledne výplach plic kvůli odebrání vzorků, a výsledek bude za dva dny.

Kubíkovi opět nasadili antibiotika a přesunuli jej na JIP, pobyt v nemocnici odhadují minimálně na 10 dní.

A jak Iva říká "na posraného i hajzl spadne," takže v pondělí odevzdává auto do servisu na spravení a bude bez něj až do pátku. Zrovna když musí být Kubík v Brně. Zázraky se však dějí, a tak díky Vám všem, kterým není osud rodiny lhostejný, a kteří jste poslali peníze na Kubíkův sbírkový účet, může Iva jít, a zaplatit si půjčení auta v půjčovně. Za kluky do Brna tak bude moci zajet, a být jim alespoň takto oporou.

Kubíkovi teď není moc dobře, opustil ho i jeho apetit, odmítá jíst, hodně pláče, nechce kapačku, a taky se mu nelíbí monitor, na který je připojený :-(. A co léčba? Jak jsme se radovali, že Kubík dostane v pondělí poslední chemo z druhého bloku, pak si dá 14 dní pauzu a vykročí pravou nohou k třetímu bloku léčby, tak kvůli zápalu plic je teď chemoterapie odložena na dobu neurčitou, a Kuba se musí dát nejdříve dokupy, aby se mohlo pokračovat dál.

Během příspěvku, který Vám teď tady píšu, si také vyměňuji řádky s Ivou, a tak ještě přidám aktuální informace. Kubík je dušný, takže dostal na prodýchaní Ventolin, a k širokospektrálním antibiotikům, které mu nasadili (jsou si už jistí, že zápal plic je virového původu, stoupá mu i CRP, v době odběru měl hodnotu 40), přidali ještě abelcet (antimykotikum proti plísním), takže toho má opět požehnaně. Ale věřím, že si s námi Kubík jen pohrává, abychom si nezvykli, že jde vše hladce, a brzy bude zase ve formě. Během tohoto týdne také ubral na váze 2kg, ale jakmile nabere sílu, určitě zase Iva nebude stíhat nakupovat potraviny, protože je to jinak velký žrout :-).

Pro dnešek se s Vámi loučím, přeji všem spoustu zdraví, a moc děkuji za to, jací jste, že Vám osud rodiny není lhostejný, posíláte peníze a pozitivní energii, a tím usnadňujete Ivě a Davidovi alespoň kousek starostí, takže se mohou naplno věnovat dětem, a hlavně Kubíkovi. Taky nechci opomenout vyjádřit vděk ženám, které se se mnou (ač jsou tichými společníky) podílí na chodu stránek a sbírky. Míši, která má na starost korekturu, děkuji za to, že lidé mohou číst tyto řádky bez chyb [téměř! - pozn. korektorky], Hance děkuji za skvělý a pohodový chod aukcí, které dělá ve skupince Nosíme děti na Třebíčsku, Iloně díky za webové stránky, bez její pomoci a tvorby by zdaleka nebyly takové, jaké jsou, a Báře díky za založení facebookové stránky, kde zase mohou lidé aktuálně číst, co se s Kubou děje.

Mějte se rádi, obejměte svoje děti a blízké, a užívejte si každý den ve zdraví naplno!!!

Vendy