30. 12.2016                 Vánoce u Novotných

30.12.2016

Určitě Vás zajímá, jak se daří Kubíkovi a jeho rodině. S Ivou jsme si hodně blízké, takže o jejich životní situaci a Kubíkově zdravotním stavu mám aktuální informace. O ty se s Vámi teď podělím, a jak jen to bude možné, napíše zase sama Iva.

Vánoce u Novotných proběhly víceméně v klidu. Trávili čas společně, všichni doma u vánočního stromečku, a tím pro ně byly krásné a šťastné. Kubíkovi se daří dobře. Přestože je v tuto chvíli opět neutropenní (což v podstatě znamená, že je úplně bez imunity, takže je pro něj hrozbou i "pšíknutí,") tak je "zdravý," ač jinak doma všechny skolila chřipka. Terezka dokonce skončila na ORL s pícháním oušek, a druhý den vyfasovala antibiotika na zánět průdušek. Jo, jak se říká, když se daří, tak se daří L. Táta s Kubou mezi svátky dojížděli do Brna na chemoterapii, kterou Kuba zvládá levou zadní. Je to prostě borec a neskutečný bojovník. V pondělí ho čeká poslední chemo z druhého bloku. Určitě jste zaznamenali, že Iva v jednom ze svých příspěvků psala, že Kubík přestal chodit. I to už se lepší, v tuto chvíli dokáže lézt po čtyřech, a sám si sedne. Nedávno jsme se s Ivou bavily, že se bude nejspíš učit chodit zároveň s Terezkou, a ejhle, Kuba včera přijel z chemoterapie, a sám se u nábytku postavil. Má tolik sil bojovat! Iva s Davidem už toho občas mají plné zuby, protože ani jeden nemají chvilku pro sebe, ale zároveň ví, že musí vydržet. I tohle jednou skončí, a bude vše tak, jak má být.

Vám patří velké díky za Vaši podporu, ať už po finanční stránce, nebo po stránce psychické. Jsme Vám moc vděční a velice si toho vážíme.

Vendy